Міжнародний день рідної мови

«Бережімо наш скарб - рідну мову!»- під таким гаслом були проведені заходи в початковій школі до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Протягом дня проводилися різні види робіт, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів:

· Проведення ранкових зустрічей за темою «Без мови немає народу»;

· виставок малюнків «Мова – душа народу» , «Мова – це скарб нації», «Не бійтесь заглядати у словник…»;

· оформлення стіннівок на тему : «О мово! Душа голосна України»;

· Складання СЕНКАН за темою «Рідна мова»,

· вікторина «У світі цікавих слів і висловів»;( робота з фразеологізмами)

· тематичних уроків «Мова нас єднає», «Рідна мова», «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»;

· конкурсів читців поезій про мову;

· відео-подорожей «Легенди минулих віків»;

· конкурсів скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити»;

· Робота над асоціативним кущем « Мово калинова»

Здобувачі освіти залюбки взяли участь в мовних іграх.

З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Барвисте розмаїття вишиванок, створили піднесений настрій та не залишили байдужими нікого у школі.

Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови в початковій продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.