про проведення

декади початкової школи

Щорічно ми поринаємо у багатогранний світ почуттів та емоцій, яскравих зустрічей та неперевершених пригод, цікавих уроків та творчих конкурсів, повчальних заходів та розваг, що організовуються в режимі Декади початкової школи. У проведенні декади активну участь взяли молодші школярі 1 – 4 класів. Головна організаторська роль належала учителям. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити цей тиждень справжнім улюбленим святом як для дітей, так і для дорослих. Цікаво, весело та пізнавально для молодших школярів пройшов Тиждень початкової школи. Кожен день мав певне спрямування:

Перший день мав назву «Сила слова» (9 листопада День української писемності та мови). В цей день учні 1-4 класів брали участь у конкурсах віршів, скоромовок та «Юних знавців української мови».

Другий день був присвячений здоров’ю та спорту. В кожному класі розучувались на уроках фізкультхвилинки з рухами, вправи-енергезатори та комплекси пальчикових та зорових пауз. Це дуже сподобалось учням своєю різноманітністю та цікавістю.

Третій день був присвячений арттерапії. На певних етапах уроку і на перервах учні слухали музичні композиції, які сприяли гарному та спокійному настрою. Також в цей день в класах була створена виставка малюнків на тему: Наше здоров’я в наших руках».

Наступний день мав назву «День вітамінів». Дітям було запропоновано провести цей день без солодощів. Як не дивно, батьки і діти з розумінням віднеслися до цієї пропозиції і, протягом дня, діти вживали тільки корисні овочі та фрукти.

Також весело і цікаво пройшов День гумору. В цей день кожен учень початкової школи мав змогу продемонструвати свій «Кумедний капелюх». Всі капелюхи були створені учнями за допомогою батьків.

Впродовж декади також пройшли шкільні тури предметних олімпіад для учнів 4-х класів. Учні мали змогу випробувати свої сили і показати свої знання з певних предметів.

Пізнавально і цікаво пройшов День гігієни. Діти переглянули мультфільм на тему «Як доглядати за порожниною рота». Після цього класні керівники провели практичні бесіди з дітьми.

Наступного дня діти відправилися у подорож до країни казок. В цей день діти не тільки мали змогу продемонструвати костюми казкових героїв, а й відгадати героїв казок за костюмом і відгадавши загадку.

І на завершення декади день був присвячений Королеві усіх наук – математиці. В кожному класі початкової школи проводилися пізнавально-розвивальні занаття на тему «Математика в моєму житті». Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми існує чимало різноманітних методів і прийомів. У молодшому шкільному віці елементи гри підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями.

Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії. Ми сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, будуть їм у цьому допомагати.

Декада початкової школи 2020